EndüstrilerHavacılık ve Uzay SanayiiDEYAP

Korozyon, hava taşıtı endüstrisinde kalıcı bir sorundur. Korozyonun önlenmesi, bir hava aracının bütünlüğü ve güvenliği açısından kritik bir faktördür.
https://deyap.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/kolrumaucak.jpg

NATO uçakları, hangarda bir sonraki operasyon için bekletiliyor.

Havacılık Endüstrisi

Uçak Endüstrisinde KorumaDEYAP

Korozyon, hava taşıtı endüstrisinde kalıcı bir sorundur. Korozyonun önlenmesi, bir hava aracının bütünlüğü ve güvenliği açısından kritik bir faktördür.

Tespit edilmeden ve tedavi edilmeden bırakıldığında, hava taşıtı korozyonu hızlı bir şekilde potansiyel olarak yıkıcı araç arızasına yol açabilir.

KOROZYONUN NEDENLERİ
Korozyon, metalin oksijen ve neme maruz kalmasıyla meydana gelir. Aşındırıcı kimyasallar veya farklı metaller de korozyon sürecini başlatabilir. Yüzey korozyonu sıklıkla metalin veya boyanın açığa çıktığı yerlerde meydana gelir.

Stres korozyonu, korozif ortamlarda gerilme stresi altındaki hava taşıtları için yaygın bir sorundur.

Korozyon riskleri uçağın yaşı veya aşırı neme ve zorlu ortamlara maruz kalmasıyla artar.

Havacılık EndüstrisiKoruma YöntemleriDEYAP

İyi bir korozyon önleyici ile bakım ve erken işlem yapmak uçakları korumak için çok önemli stratejilerdir.

Düzenli kullanım ile önleyici yıkamalar ve depolama yöntemleriyle bir aracı temiz tutmak, aracın korunmasına yardımcı olacaktır.

Bir uçağa VpCI® astarları ve kaplamaları gibi ek korozyon inhibitörlerinin uygulanması ve Cortec® Buharlı faz Korozyon İnhibitörleriyle (VpCI'ler), uçaktaki korozyon saldırısını birçok açıdan yavaşlatmak mümkündür.
foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
Havacılık Endüstrisi

CORTEC® İLERİ TEKNOLOJİDEYAP

Cortec®, havacılık endüstrisinde daha iyi korozyon kontrol önlemlerine yönelik sürekli artan talepleri karşılamak için teknoloji geliştirmiştir.

Yeni teknolojilerin geliştirilmesi ve bilim adamlarımız ile mühendis-lerimizin özverili çalışmaları sayesinde bugün mevcut olan en yenilikçi gelişmiş korozyon koruma yöntemini kullanabiliyoruz.

VpCI® uygulaması, uçak endüstrisinde korozif süreçlerin neden olduğu ciddi hasarları önlemek için güvenli, uygun maliyetli bir yöntemdir.

Cortec'in teknolojisi ve ürünleri son derece verimli ve ekonomik bir koruma sunarak, müşterilerimizin maliyetlerini düşürürken, korozyonla etkin bir şekilde mücadele etmelerini sağlamaktadır.

CORTEC MAALİYETLERİ NASIL AZALTABİLİR?
Su bazlı ve çok amaçlı VpCl'ler geleneksel yağ bazlı pas önleyicilere göre daha ekonomiktir.
Verimli uygulama işçilikten tasarruf sağlar.
VpCI'lar gelişmiş sağlık, güvenlik ve kirlilik kontrolü özellikleri sunar.
VpCI® koruma katmanını çıkarmaya gerek yoktur, bu da ekstra işlem adımlarını ortadan kaldırır.
VpCI® uygulamaları pas, beneklenme, lekelenme ve diğer korozyon türlerinden kaynaklanan ekonomik kayıpları neredeyse tamamen ortadan kaldırır, ürününüzün kalitesini artırırken pas taleplerini ve iadeleri azaltır.
https://deyap.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/nasa-scaled.jpg
DEYAP

Tüm EndüstrilerDEYAP

Makaleler

Çözülmüş SorunlarDEYAP

Dünyanın çeşitli noktalarında korozyon nedeniyle oluşan engellerin nasıl ortadan kaldırıldıklarını anlatan çeşitli makaleler...
logo-renault
logo-mykal
logo-cortec
logo-bosch
logo-boeing
logo-airbos
logo nasa