EndüstrilerOtomotiv EndüstrisiDEYAP

Otomotiv Endüstrisi, ekonomik kayıp ve çevre güvenliği açısından korozyonun etkileriyle mücadelede araştırmacılara zorluklar çıkarmıştır. DEYAP Otomotiv uygulamaları için yüksek verimli ve ekonomik korozyon koruması sunmaktadır.
https://deyap.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/Otomotiv-Endusttrisi.jpg
Otomotiv Endüstrisi

PaslanmaDEYAP

Bir üretici elinde fazladan parça bulundurmak için standart üretimden daha fazla parça üretmesi depolamayı gerektirir. Genellikle yeni bir tedarikçiye geçerken veya üretim hatlarının yeniden düzenlenmesi sırasında yapılır, böylece parça akışı diğer süreçleri beslemek için hala kullanılabilir.

Tüm Zamanların Satın Almaları Ömrünün Sonu
Bu, otomotivin 15 yıla kadar planlaması gereken servis parçaları gereksinimidir. Bir araca/motora/parçaya artık ihtiyaç duyulmayacağı zaman, üretici genellikle tüm servis parçalarını ve gelecekteki ihtiyaçlar için parçaları (yeniden üretim dahil) tek seferde üretmeyi tercih eder. Bu, gelecekte çok maliyetli, küçük hacimli parça üretimlerinden kaçınmalarını sağlar.

Otomotiv EndüstrisiKoruma YöntemleriDEYAP

Korozyondan kaynaklanan toplam ekonomik kayıp, toplam kârın %5 gibi şaşırtıcı bir oranına yaklaşabilir.
Bu büyük kayıp, tesisteyken korozif saldırı nedeniyle daha düşük kalitede satılması veya yeniden damgalanması, yeniden işlenmesi veya hurdaya çıkarılması gereken ürünlerden kaynaklanmaktadır. Bu da verimlilik kaybına yol açmaktadır. Korozyonun yüksek maliyeti, pas taleplerini ve iade edilen mallar için navlun maliyetlerini de içerir.
https://deyap.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/Kaplamalar-1280x854.jpg

Kaplamalar

Cortec® mevcut renklerinizi özelleştirilmiş bir formülle yeniden oluşturabilir veya kapsamlı standart renk listemizden eşleştirebilir. Cortec® kaplamalarının çoğu olağanüstü UV direncine ve parlaklık korumasına sahiptir, bu da estetik söz konusu olduğunda önemlidir. Çevre açısından güvenli VpCI® teknolojisi sayesinde ekipman ve ürünleriniz nem, tuzlu su ve oksitleyici atmosferlerin yanı sıra aşındırıcı endüstriyel, denizcilik ve tropikal ortamlara karşı etkin bir şekilde korunacaktır.
https://deyap.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/Nakliye-1280x854.jpg

Sevkiyat

Ürünlerinizi veya ekipmanınızı sarmanız, örtmeniz veya paketlemeniz yeterlidir; koruma transit için süreklidir. Sıcaklık veya nem değişimlerinden bağımsız olarak maruz kalan tüm metal yüzeyleri korumak için sürekli kendini yenileyen bir buhar yayar. Cortec'in VpCI ® filmleri, kağıtları, astarları, aşınmış köpükleri ve cihazları, üretilen tüm ürünlerin fiziksel, mekanik ve korozyon önleyici özelliklerinin% 100 kalitesini sağlamak için tescilli ekstrüzyon teknikleri kullanılarak yalnızca yüksek teknolojili reçinelerden yapılır.
https://deyap.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/depolama-1280x854.jpg

Depolama

Bir üretici elinde fazladan parça bulundurmak için standart üretimden daha fazla parça üretmesi depolamayı gerektirir. Genellikle yeni bir tedarikçiye geçerken veya üretim hatlarının yeniden düzenlenmesi sırasında yapılır, böylece parça akışı diğer süreçleri beslemek için hala kullanılabilir.

otofo6
otofo7
otofot1
otofot2
otofot3
otofot4
otofot5
Otomotiv Endüstrisi

CORTEC® İLERİ TEKNOLOJİDEYAP

Cortec® ürünleri tescilli VpCI® Teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir. Cortec® VpCI'ler korozif proses akışlarının neden olduğu ciddi hasarı önlemek ve azaltmak için güvenli, uygun maliyetli bir yöntemdir.

ÇEVREYİ KORUMAK

VpCl'ler düşük toksisite ve düşük kirletici etkileri ile çevre açısından güvenli bir arıtma yöntemi sunar. Geçmişteki korozyon önleyici sistemlerin aksine, Cortec® VpCl'lerin çoğu kromat veya diğer ağır metaller, nitritler veya klorlu hidrokarbonlar içermez. Cortec® VpCl'ler ile korozyonu tersine çevirebilirsiniz. Korozyon bilimcilerimizin, mühendislerimizin ve test tesisimizin desteğiyle Cortec® korozyon sorunlarına basit, çevre dostu, uygun maliyetli çözümler sağlayabilir.

SÜREKLİ KORUMA

Amin korozyon inhibitörlerinin filme alınması gibi geleneksel yöntemlerin aksine, Cortec® VpCl'leri sisteminizin herhangi bir parçasına enjekte edebilirsiniz. Cortec® VpCl'ler hemen çalışmaya başlar ve kendi kendini yeniler. Sıvı fazda, interfazda ve buhar fazında sürekli, kesintisiz koruma birden fazla noktada eklenebilir. Örneğin, Cortec® VpCI'ların bir sisteme otomatik olarak enjekte edilmesi - operatörün katılımına gerek kalmadan - önceden paslanmış veya kireçlenmiş yüzeylerde bile anında koruma sağlar.

BUHAR FAZI KOROZYON ÖNLEYİCİLERİ (VpCI)

VpCI® teknolojisi korozyon koruması için yenilikçi, çevre açısından güvenli, uygun maliyetli bir seçenektir. Cortec® ürünleri ince, mono-moleküler bir koruyucu bariyer ile koruma sağlar. Bariyer yeniden iyileşir ve kendi kendini yeniler ve ilave koruyucu yetenekler için diğer işlevsel özelliklerle birleştirilebilir. VpCI® metal yüzeyinde fiziksel bir bağ oluşturarak agresif iyonlara karşı bir bariyer tabakası oluşturur.lerde bile anında koruma sağlar.
https://deyap.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/Otomotiv-6-scaled.jpg
DEYAP

Tüm EndüstrilerDEYAP

Makaleler

Çözülmüş SorunlarDEYAP

Dünyanın çeşitli noktalarında korozyon nedeniyle oluşan engellerin nasıl ortadan kaldırıldıklarını anlatan çeşitli makaleler...
logo-renault
logo-mykal
logo-cortec
logo-bosch
logo-boeing
logo-airbos
logo nasa